16 °C
enyhe eső

Marad a négy pont Bayern-fór a Dortmund elleni csúcsrangadó előtt

2020.05.24 - 07:01
Lecsúszott a német labdarúgó élvonalbeli bajnokság dobogójáról a Borussia Mönchengladbach csapata, miután a Bundesliga 27. fordulójának mérkőzésén hazai pályán kapott ki a Leverkusen elleni rangadón.

A Leverkusen korán megszerezte a vezetést a szupertehetségnek titulát Kai Havertz révén, és bár a fordulás után a Gladbach egyenlíteni tudott, néhány perccel később ismét előnyben volt a Leverkusen, miután hosszas videózást követően büntetőt rúghatott Havertz (1–2).

Havertz félelmetes formában van, a legutóbbi hat bajnokiján hatszor volt eredményes, emellett kiosztott három gólpasszt is.

A Leverkusen végül 3–1-re győzött, amivel a tabellán épp a Mönchengladbachot előzte meg.

Az élen viszont változatlan a helyzet. A listavezető Bayern München 5–2-es, fölényes győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt felett, ezzel négypontos előnnyel várhatja a jövő heti, Borussia Dortmund elleni szuperrangadót.

A BVB 2–0-ra legyőzte idegenben a Wolfsburgot, viszont a találkozó első negyvenöt perce nem épp a támadófutball örömünnepéről szólt. A két együttes 45 perc alatt összesen egyszer találta el a kaput, igaz, abból a Dortmund meg is szerezte a vezetést Raphael Guerreir révén.

Fordulás után a hazaiak Renato Steffen révén egy kapufáig jutott, majd a Wolfsburg csatárának léc alá tartó lövését Roman Bürki kellett védje. Azonban a vendégek voltak az eredményesek a zárás előtt is, Hakimi találata állította be a végeredményt.

Idegenben nyert a Werder Bremen is: a kiesőhelyen álló alakulat kisebb meglepetésre a Sallai Rolanddal felálló Freiburg otthonából tért haza pontokkal.

BUNDESLIGA, 27. FORDULÓ

Hertha Berlin – Union Berlin 4–0 (0–0)

Gólszerzők: Ibisevic 51., Lukébakio 52., Matheus Cunha 61., Boyata 77.

Wolfsburg – Borussia Dortmund 0–2 (0–1)

Gólszerzők: Raphaël Guerreiro 32., Hakimi 78.

Freiburg – Werder Bremen 0–1 (0–1)

Gólszerző: Bittencourt 19.

Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen 1–3 (0–1)

Gólszerzők: Thuram 52., illetve Havertz 7., 58. – a másodikat 11-esből, S. Bender 81.

Paderborn – Hoffenheim 1–1 (1–1)

Gólszerzők: Srbeny 9., illetve Skov 4.

Bayern München – Eintracht Frankfurt 5–2 (2–0)

Gólszerzők: Goretzka 17., Th. Müller 41., Lewandowski 47., A. Davies 61., Hinteregger 74. – öngól, illetve Hinteregger 52., 55.

Véget ért a Bundesliga-idény, a Hoffeinheim EL-főtáblás
Az európai labdarúgó topligák közül elsőként a német bajnokság ért véget a pályán.
Zsinórban a 8. Bayern-aranyérem
A Bayern München labdarúgócsapata szerezte meg a 2019–2020-as német bajnoki címet, köszönhetően a 32. fordulóban a Werder Bremen otthonában aratott 1–0-s győzelemnek.
Nem megy odahaza a Lepzignek? Marad a 2. helyen a BVB
Nem tudta kihasználni a Borussia Dortmund vereségét az RB Leipzig labdarúgócsapata a német élvonalbeli bajnokság 28. fordulójában, így változatlan a dobogósok állása a Bundesliga tavaszi újraindulása óta eltelt három fordulót követően.