×
2020. 05 26.
Kedd
Fülöp, Evelin
6 °C
Borult idő
1EUR = 4.84 RON
1USD = 4.44 RON
100HUF = 1.38 RON
Sport

Még öt éves sincs, de idősebb sakkozókat vert Kovács Balázs

2019.03.18 - 15:30
Megosztás :
  • Még öt éves sincs, de idősebb sakkozókat vert Kovács Balázs

    Több tucat díjat osztottak ki az elmúlt hétvégén Szatmárnémeti Voința SK által rendezett Chess Weekend nr. 4 elnevezésű három sakktornán.

    Mint arról beszámoltunk, három kategóriában zajlottak a megmérettetések, amelyeket idén először a Vasile Goldiș egyetem termeiben rendeztek meg.

    Ciprian Sorin Muntean főszervező és versenyigazgató kiemelte Kovács Balázs eredményét, aki 4 évesen és 10 hónaposan, a mezőny legfiatalabbjaként a C jelzésű torna összetett táblázatában a második helyen zárt, és ezzel együtt megnyerte a 6 éves fiúk küzdelmét is.

    Eredmények

    A-torna (kevesebb mint 1600 ÉLŐ-pont)

    8 éves fiúk: 1. Marian Gabriel Muresan (Tinerii Lei Nagybánya), 2. Szegedy Szabolcs (Szatmárnémeti Unio SK).

    10 éves fiúk: 1. Darius Török-Brândușan (Voința SK), 2. Tudor Denis Marica (Tinerii Lei), 3. Andrei Tudor Pașca (Szatmárnémeti LPS).

    10 éves lányok: 1. Cezara Andreea Cozma (Unio).

    12 éves fiúk: 1. Héjja Ádám Péter (Unio), 2. Alexandru Valentin Mocan (LPS), 3. Ioan Alexandru Iuga (Tinerii Lei).

    12 éves lányok: 1. Ioana Dragoș (LPS).

    14 éves fiúk: 1. Gabriel Sergiu Tăbăcaru (Voința), 2. Ambar David Kumar (Tinerii Lei), 3. Denis Gabriel Pop (Unio).

    B-torna (kevesebb mint 1050 CIV-pont)

    8 éves fiúk: 1. David Daniel Boc (Tinerii Lei), 2. Alexandru Sever Maier (LPS), 3. Héjja Dávid Miklós (Unio).

    8 éves lányok: 1. Zvenyák Johanna Rita (LPS), 2. Amalia Maria Zamfirache (Unio).

    10 éves fiúk: 1. Alin Cristian Ciocirlie (Voința), 2. Luca Alexandru Elekes (Tinerii Lei), 3. Gall Dávid (Voința).

    10 éves lányok: 1. Lavinia Elena Filipan (ACS „la Bunicu” Nagybánya).

    12 éves lányok: 1. Trella Viviana (Voința).

    C-torna, versenyigazolvány nélküliek

    6 éves fiúk: 1. Kovács Balázs (Szatmárnémeti), 2. Matei Maier (Szatmárnémeti).

    8 éves fiúk: 1. Alexandru Danciu (Nagybánya), 2. Rareș Prodan (Nagybánya), 3. Kovács Ábel (Szatmárnémeti).

    8 éves lányok: 1. Ilinca Haidu (Nagybánya), 2. Ina Petcu (Nagybánya), 3. Siena Goloman (Szatmárnémeti).

    10 éves fiúk: 1. Denis Goloman (Szatmárnémeti), 2. Ștefan Oros (Szatmárnémeti), 3. Andrei Muchi (Szatmárnémeti).

    10 éves lányok: 1. Agapia Balaj (Szatmárnémeti), 2. Andrada Precup (Nagybánya), 3. Ana Sofia Oltean (Nagybánya).

    12 éves fiúk: 1. Rareș Moldovan (Szatmárnémeti), 2. Matei Sumlas (Szatmárnémeti), 3. Tudor Fabian (Szatmárnémeti).

    12 éves lányok: 1. Melissa Oltean (Nagybánya), 2. Lorena Ungureanu (Szatmárnémeti), 3. Lorena Ambrus (Szatmárnémeti).

    A képen: Kovács Balázs (jobbra) bátyja, Ábel is díjazva volt a versenyen

    Cookie