2024. 03 29.
18 °C

MU-vereség Svájcban, bajor győzelem Barcelonában

2021.09.15 - 11:55
A Bayern München nyerte meg a Bajnokok Ligája csoportkörének első csúcsrangadóját, a német bajnok Thomas Müller egy góljával és Robert Lewandowski duplájával győzött az FC Barcelona otthonában.

Bár jól indult a katalánok keddi játéka, mégis 0–3-as vereség lett a vége. Igaz, Thomas Müller, majd Robert Lewandowski góljához is nagy szerencse kellett, a német támadó lövése megpattant az egyik védőn, a lengyel ék Jamal Musiala kapufáról kipattanó lövését terelte a kapuba, Araújo mellől. Ráadásul Lewandowski második találata is úgy született, hogy a labda Araújoról pattant be Ter Stegen kapujába. Összeségében viszont a Bayern sokkal veszélyesebb volt az ellenfél kapujára,
Müller egyébként hivatalosan is a Barca „mumusa” lett, hat mérkőzésen hét gólt lőtt neki, ennél többször egyetlen más játékos sem bosszantotta a katalán csapatot a nemzetközi kupákban.
A csoport másik meccsén a kijevi olimpiai stadionban a házigazda Dinamo és a Benfica kifejezetten óvatosan játszott, a két csapat egymás hibáira várt. A 93. percben a Dinamo Kijevből Mikola Saparenko gólt szerzett, de a VAR lest mutatott, így maradt a 0–0.
Az első fordulóban megszületett az idei BL-kiírás első nagy meglepetése is: a svájci Young Boys hátrányból fordítva, az emberelőnyt kihasználva 2–1-re nyert a Manchester United ellen. Az angol együttes gólját a csapathoz visszatérő Cristiano Ronaldo szerezte a találkozó első negyed órájának a végén. A portugál klasszis a 177. BL-mérkőzésén szerepelt – ezzel beállította Iker Casillas rekordját –, s a 136. gólját szerezte.
Azonban a szünet előtt emberhátrányban maradt az MU, miután Aaron Wan-Bissaka teljesen feleslegesen, indokolatlan erővel taposta meg Martins Pereirát. Ezért az angol védőt kiállította Francois Letexier játékvezető. A fordulást követően a berniek kihasználták az alkalmat, átvették az irányítást, és húsz perc játékidő után Moumi Ngamaleu közeli találatával egyenlítettek (1–1), majd a ráadás ötödik, utolsó percében egy hibát kihasználva az eredményt is megfordították: a csereként beállt Jesse Lingard röviden tette haza a labdát, erre lecsapott Jordan Siebatcheu, és kíméletlenül kihasználta a ziccert (2–1).
Ole Gunnar Solskjær csapata a második félidőben nem jutott el kapura lövésig, a kiállítás után bekövetkezett összeomlásra nehéz lesz magyarázatot adnia a norvég szakembernek. Az mindenesetre biztosnak tűnik, hogy várt BL-győzelemig hosszú út vezet…
A csoport másik mérkőzésén az Európa Liga-győztes Villarreal hátrányból fordított az Atalanta elleni hazai találkozón, viszont a győzelem nem jött össze, hiszen az olaszok egyenlítettek, és ponttal tértek haza.
A G-csoport mindkét mérkőzésén döntetlen eredmény született, így a BL-be érdekelt spanyol együttesek kedden összesen 2 pontot gyűjtöttek össze.
Az angolok svájci csorbáját viszont a Chelsea kiköszörülte, hiszen Romelu Lukaku remek fejes góljával legyőzte a vendég Zenitet. Így tehát a címvédő győzelemmel mutatkozott be a BL 2021–2022-es évadjában, viszont nem lesz könnyű dolga a csoportban, hiszen a másik mérkőzésen a Juventus „megmutatta a foga fehérjét” Svédországban, és sima 3–0-s győzelemmel nyitott.

BAJNOKOK LIGÁJA, 1. FORDULÓ

E-csoport
FC Dinamo Kijev – SL Benfica 0–0

FC Barcelona – FC Bayern München 0–3 (0–1)
G.: Müller 34., Lewandowski 56., 85.

F-csoport
BSC Young Boys – Manchester United 2–1 (0–1)

G.: Ngamaleu 66., Siebatcheu 90+5., illetve Cristiano Ronaldo 13.

Villarreal CF – Atalanta BC 2–2 (1–1)
G.: Trigueros 39., Danjuma 74., illetve Freuler 6., Gosens 83.

G-csoport
Sevilla FC – FC Salzburg 1–1 (1–1)

G.: Rakitic 42. (11-esből), illetve Sucic 21. (11-esből)

LOSC Lille – VfL Wolfsburg 0–0

H-csoport
Malmö FF – Juventus 0–3 (0–3)

G.: A. Sandro 23., Dybala 45. (11-esből), Morata 45+1.

Chelsea FC – Zenit 1–0 (0–0)
G.: Lukaku 69.

P. A.

Fotó: uefa.com

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.