×
2024. 04 26.
Péntek
Ervin
13 °C
kevés felhő
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.64 RON
100HUF = 1.27 RON
Szatmárnémeti

Napközi otthonok szakembereit képezik

2021.05.05 - 11:04
Megosztás:
Napközi otthonok szakembereit képezik
A Stea Egyesület révén online képzéssorozat keretében szakmai támogatásban részesülnek a hátrányos helyzetű iskoláskorú gyermekekkel foglalkozó, nappali központokban dolgozó szakemberek.

Az elmúlt hónap végén indították el az első képzési műhelyt a digitális pedagógiák területén a „Társadalmi innovációs hálózat a marginalizált gyermekek jogaiért: RISDEM” projekt keretében, az Értékek Iskolájával együttműködve, amelyre 39 résztvevő iratkozott fel 14 civil szervezet, illetve intézmény képviseletében. Ez egy 10 online műhelymunkával rendelkező képzési program, amelyet 2021 júniusáig kell befejezniük a szervezőknek, tájékoztat szerkesztőségünknek eljuttatott közleményében a Stea Egyesület.
A képzést a hátrányos helyzetű iskoláskorú gyermekekkel foglalkozó nappali központokban dolgozó szakemberek, illetve ezen intézményekkel együttműködő iskolák pedagógusai számára fejlesztették ki. Ennek a programnak a célja a hátrányos helyzetű gyermekek formális és nem formális oktatása területén dolgozó szakemberek képességeinek fejlesztése az új technológiák területén, a digitális világhoz adaptálva mindazt, amit nap mint nap a személyes tevékenységek keretében tesznek (nonformális oktatás, életvezetési készségek fejlesztése, társadalmi-oktatási animáció, nevelés, felzárkóztató oktatás stb.).
Az első, bevezető műhelytalálkozó központi témája a személyes, illetve a résztvevők által képviselt egyesületek értékeinek a bemutatása, kihangsúlyozása, illetve a védenceik számára továbbított értékek bemutatása volt. A további műhelytalálkozók keretében a különféle hasznos digitális források használatának megtanulására összpontosítanak a gyermekekkel és fiatalokkal folytatott tevékenységekben, támogatva az interaktivitást és a gyakorlati tevékenységekben való részvételt. A feldolgozásra kerülő témák között az interdiszciplináris pedagógia, a generációk közötti sajátosságok, a tanár szerepe, metakogníció stb. említhető még meg, tájékoztatnak a szervezők.
„Hálásak vagyunk Franciaország Romániai Nagykövetségnek és a Romániai Francia Intézetnek a Stea Egyesületnek nyújtott támogatásukért a Szociális innovációs hálózat a marginalizált gyermekek jogaiért: RISDEM elnevezésű projekt megvalósításában. Kezdeményezésünk célja, hogy a szociális területen és a nevelés területén tevékenykedő szakemberek megtalálják és összegyűjtsék a gyermekek igényeihez szabott megoldásokat az ENSZ gyermekjogi egyezményében szereplő direktívák végrehajtásának javítása, illetve a kiszolgáltatott gyermekek esetén a jobb beavatkozás biztosítása érdekében.
Országos szinten számos sikeres kezdeményezés bizonyítja, hogy amikor az intézmények, a nonprofit szervezetek és a családok hatékonyan együttműködnek, szinergiában dolgoznak a gyermekek harmonikus fejlődésének támogatásában, kézzelfoghatók az eredmények a fiatalkori iskolaelhagyás, illetve a társadalmi inklúzió területén.
A projekt révén olyan szociális és oktatási szakemberek közösségét szeretnénk létrehozni, akik kölcsönösen támogatják egymást, és a jó példákat megosztják egymással annak érdekében, hogy a sikeres beavatkozásokat más területen is gyakorlatba ültethessék, hogy a kiszolgáltatott helyzetben élő gyermekeknek életképes lehetőségeket adjanak a szegénység ördögi köréből való kitörésre” — fogalmaz Cristina Bala, a Stea Egyesület igazgatója.
A „Szociális innovációs hálózat a marginalizált gyermekek jogaiért: RISDEM” projektet a Stea Egyesület ülteti gyakorlatba Franciaország Romániai Nagykövetségének, a Romániai Francia Intézetnek és az ide et Action, Grenoble Isère Roumanie és Solidarité Enfance Roumanie egyesületek pénzügyi támogatásával.


Sógor Beáta

 

KMTA – támogatás tehetséges fiataloknak
Nem csak az osztálynaplóban szereplő jegyek számítanak, az alapítvány felkarolná azokat is, akik tanulmányi, művészeti és sportversenyeken jó helyezést értek el, motiváltak, szorgalmasak, kitartóak, elkötelezettek.
Ingyenes tanfolyamokat szerveznek Nagykárolyban
Szakképzési tanfolyamot indít a Nagykárolyi Polgármesteri hivatal a ROHU395 CO-LABOUR - "Nagykároly és Nyírbátor együttműködése a foglalkoztatás javítása és az endogén potenciálon alapuló fejlődés elősegítése érdekében" elnevezésű projekt keretében - tudatta az önkormányzat hivatalos közösségimédia-oldalán.
Középiskolás diákok jelentkezését várja Szatmáron is az MCC
Január 31-ig jelentkezhetnek az érdeklődő fiatalok a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Középiskolás Programjába – a szervezet továbbra is ingyenes, iskola mellett végezhető képzésekkel, szakmai hétvégékkel, kirándulásokkal és összetartó csapattal várja a lelkes, tanulni vágyó diákokat.