7 °C
kevés felhő

Nem tudták kihasználni a hazai pálya előnyét

2021.04.09 - 09:41
Csütörtökön rendezték meg az labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének első mérkőzéseit.

A Premier League csapatai közül az Arsenal a hajrában szerzett vezetést a Slavia Praha ellen, mégsem tudott nyerni, míg a Manchester United kétgólos előnyből várhatja a visszavágót. A Villarreal büntetőből szerzett góllal nyert a Dinamo Zagreb otthonában, a Roma pedig hátrányból felállva aratott sikert az Ajax ellen.
A londoni találkozó 86. percében egy kontra végén, Pierre-Emerick Aubameyang remek indítása után Nicolas Pépé átemelte a kapust, a labda pedig a kapu jobb alsó sarkában kötött ki, és ezzel szerzett vezetést az Arsenal (1–0). Azonban a hosszabbítás negyedik percében egy jobb oldali szöglet után a hosszún berobbanó Tomás Holes a kapuba fejelt, így a Slavia Praha 1–1-es döntetlent harcolt ki Londonban.

A spanyolországi Granadában az európai kupasorozatokban első évét töltő spanyol alakulat bátran játszott, több veszélyes helyzetet is kialakított, azonban a labda sokkal többet volt a Manchester United játékosainál, akik előnnyel térhettek a szünetre: Marcus Rashford zseniális levétel után okos gólt lőtt a bal alsó sarokba az ötös elől (0–1).

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, és a rendes játékidő lejárta után az angolok megadták a kegyelemdöfést is: Bruno Fernandes nem kis szerencsével értékesített egy büntetőt, és ezzel szinte már el is dőlt ez a párharc (0–2).

Horvátországban a mezőnyfölényben játszó Villarreal az első félidő végén szerzett vezetést. Több ígéretes és veszélyes helyzet után a 41. percnem Kévin Théophile-Catherine a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőből pedig Gerard Moreno volt eredményes (0–1).
Noha a horvátok veszélyesebben játszottak a második felvonásban, képtelenek voltak egyenlíteni.

Amszterdamban a találkozó 39. percében góllá érett az Ajax mezőnyfölénye: briliáns összjátékot követően Davy Klaassen passzolt a kapuba (1–0).
A második játékrész elején az Ajax növelhette volna előnyét, de Dusan Tadics büntetőt hibázott, majd az 57. percben Lorenzo Pellegrini szabadrúgásgóllal egyenlített, amely során de ehhez kellett az amszterdamiak hálóőrének a hibája is, aki gyakorlatilag bevédte a labdát a  kapujába (1–1). A folytatásban mindkét félnek megvoltak a helyzetei, a Roma pedig ki is használt egyet: Ibanez a 87. percben védhetetlenül a kilőtte az amszterdamiak kapuját (1–2).

EURÓPA-LIGA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

GNK Dinamo Zagreb – Villarreal CF 0–1 (0–1)
G.: Gerard 42. (11-esből).

AFC Ajax – AS Roma 1–2 (1–0)
G.: Klaassen 39., illetve Lo. Pellegrini 57., Ibanez 87.

Arsenal FC – SK Slavia Praha 1–1 (0–0)
G.: Pépé 86., illetve Holes 90+4.

Granada CF – Manchester United FC 0–2 (0–1)
G.: Rashford 31., Bruno Fernandes 90. (11-esből).

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Először nyert német csapat EL-t
A német Eintracht Frankfurt nyerte az Európa Liga 2021/22-es kiírását, miután a sevillai fináléban 1–1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 5–4-re legyőzte a skót Glasgow Rangerst.