2018.11.16 - 02:59
Megosztás :
  • Nyertek a magyarok, Orbán is betalált

A magyar labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte az észt csapatot a Nemzetek Ligája C-osztályának csütörtöki játéknapján.

A sikerrel a magyarok nem végezhetnek a biztos kiesést jelentő negyedik helyen, viszont a bennmaradás még nem dőlt el, mivel a négy csoport legrosszabb harmadikja szintén egy osztállyal lejjebb folytatja.

A csütörtök esti budapesti találkozó Dibusz Dénes hatalmas védésével kezdődött egy jobb oldali észt szöglet után. Az első magyar lehetőségre nyolc percet kellett várni, a hazaiak viszont gólra váltották a sarokrúgásukat Willi Orbán révén, aki harmadik mérkőzésén első találatát szerezte a nemzeti együttesben: Kalmár Zsolt jobbról beívelt szögletére az RB Leizpig hátvédje érkezett tökéletes ütemben, s hat méterről a bal kapufa mellé fejelt (1–0). Négy percre rá kis híján meglett a második magyar találat, az észt kapus, Mihkel Aksalu rossz felszabadítását követően a Tallinnban betaláló Nagy Dominik csavart az üres kapu felé, ám a kapus időben visszaért.

A játék továbbra is nagyrészt az észt térfélen zajlott, ám az időnként látványos magyar támadások nyomán komoly veszélyhelyzet nem alakult ki a vendégek kapuja előtt a szünetig.

A második játékrész Aksalu bravúros hárításával indult, majd a félidő derekán kettőre növelte előnyét a magyar válogatott, a Tallinnban duplázó Szalai Ádám jó helyzetfelismerése ért gólt: Nagy Ádám lépett bele harcosan egy észt indításba, a labda magasra perdült, a Hoffeinheim csatára pedig az öt és feles sarkáról a kilépő Aksalu felett a hálóba bólintott (2–0).

A biztos vezetés tudatában még nyugodtabban játszott a házigazda, az észt együttes pedig a második játékrészben nem veszélyeztetett, így a magyar válogatott megszerezte második sikerét a Nemzetek Ligájában.

A magyar csapat egyúttal versenyben maradt a második pozícióért, de annak megszerzésére kicsi az esély, mert ahhoz vasárnap egy újabb magyar győzelem mellett a görögöknek hazai pályán ki kellene kapniuk az észtektől.

A magyarok vasárnap a már biztos csoportgyőztes, és így feljutott finneket fogadják a zárófordulóban.

Zárt kapuk mögött a románok

Csak a győzelem tartja életben a feljutási reményeket a Románia labdarúgó-válogatottjának, amely ma este zárt kapus mérkőzésen fogadja Ploiești-en Litvánia együttesét. A balti állam alakulata ugyanakkor matematikai esélyeket őrizhet magának akkor, ha nyerni tud Cosmin Contra szövetségi kapitány együttese ellen, vereség vagy döntetlen esetén viszont biztos kieső. A Nemzetek Ligája C-osztályának 4. csoportjában a szerbek vezetnek 8 ponttal, őket követi Montenegró egy ponttal lemaradva, míg Romániának 6, Litvániának 0 egysége van. A két ez-Jugoszláv együttes ma egymás ellen játszik, és ha döntetlen eredmény születik – és Románia nyer –, akkor rendkívül izgalmas zárás elé nézhetünk kedden.

C-osztály, 2. csoport

Görögország – Finnország 1–0 (Granlund 25. perc – öngól)

Magyarország – Észtország 2–0 (Orbán 8. perc, Szalai 69.).

Biztos feljutók

Bosznia-Hercegovina, Finnország, Grúzia.

Biztos kiesők

Izland, Észak-Írország, Észtország.

Szombati program, 5. forduló

A-osztály, 3. csoport

Olaszország – Portugália (21.45 óra, magyar Sport 2).

B-osztály, 2. csoport

Törökország – Svédország (19 óra; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezeti; közvetíti: magyar Sport 2).