×
2024. 04 25.

Óriási csatába a címvédőjé az idénynyitó futam

2021.03.29 - 09:59
A 2021-es Formula–1-es világbajnokság idénynyitó versenyét Bahreinben rendezték.

A futam a Mercedes világbajnoki címvédője, Lewis Hamilton győzelmét hozta, a második helyen a Red Bull élről induló hollandja, Max Verstappen zárt, míg a dobogó harmadik fokára előbbi csapattársa, a finn Valtteri Bottas állhatott fel.
Az egész hétvégén remekelő holland versenyző bizakodva várhatta az idény első versenyét, hiszen a teljesítménye alapján megérdemelten állhatott az első rajtkockában vasárnap este. Ezért a futam legnagyobb kérdése az volt, hogy képes lesz-e valaki megállítani Verstappent, vagy a hollandnak sikerül megszereznie pályafutása 11. győzelmét.
Közben csapattársa Sergio Pérez debütálása a Red Bullnál balul sikerült, hiszen szombaton a 11. rajthelyet szerezte meg, de megadta magát az RB16B a felvezető körön, így a mexikói kénytelen volt a boxutcából rajtolni. Így is óriásit autózott, végül az 5. helyen zárt.
Alig rajtolt el a verseny, máris be kellett küldeni a biztonsági autót, mert a 19. helyről induló orosz Nyikita Mazepin beleszállt a falba a Haasszal. A biztonsági autós szakasz a 4. körben ért véget, majd egy újabb rövid korlátozás után kezdődhetett az igazi verseny, amely sok előzést eredményezett az élbojban is.
Verstappen az első kerékcserénél vesztette el az első pozíciót: Hamilton már 14. körben kihívták a boxba, a Red Bull azonban további négy kört várt a holland cseréjével, így 7 másodperc hátránnyal tért vissza a pályára.
Az élen nem változott a helyzet a második kerékcsere után sem, így Hamilton megdöntötte Michael Schumacher újabb rekordját: átlépte az 5111-es határt az élen töltött körök számában, amivel átvette a vezetést a német legendától az örökranglistán.
A futamgyőztes kilétét tekintve öt körrel a vége előtt kezdődtek az izgalmak: Hamilton és Verstappen között már kevesebb mint egy másodperc volt a különbség, miután a címvédő elkezdett küszködni a gumikon, és a pálya szélét is megjárta. A holland ki is használta a címvédő megingását, és megelőzte, csakhogy túl szélesen vette a 4-es kanyart, így kénytelen volt visszaadni Hamiltonnak a pozíciót, miután a csapat jelezte neki, hogy a sportfelügyelőktől figyelmeztetést kapott, hogy ha nem engedi el a britet, akkor akár 5 másodperces időbüntetésben is részesülhet a leintés után.
A pozíciócsere után Verstappen rövid időre DRS-távolságon kívülre szorult, ám az utolsó két körre visszajött, s újabb offenzívát indított a címvédő ellen. Viszont már nem tudott igazán nagy veszélyt jelenteni Hamiltonra, aki 745 ezredes előnnyel szelte át a célvonalat, pályafutása 96. győzelmét aratva!
A hétszeres világbajnok az újabb sikerével a másik hétszeres bajnokot, Schumachert érte utol az örökranglistán, immár mindkét versenyző elmondhatja magáról, hogy 15 egymást követő évben felállhatott legalább egyszer a dobogó felső fokára.
Most kisebb szünet következik, a 2021-es bajnokság három hét múlva folytatódik Imolában.