×
2020. 08 12.
Szerda
Klára
23 °C
Derült
1EUR = 4.83 RON
1USD = 4.10 RON
100HUF = 1.40 RON
Sport

Padlóra kerültek a magyarok Splitben

2019.10.11 - 01:05
Megosztás:
  • Padlóra kerültek a magyarok Splitben

    Gyenge játékkal 3–0-ra kapott ki csütörtökön a magyar labdarúgó-válogatott a világbajnoki ezüstérmes horvát csapat vendégeként a spliti Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

    A házigazda együttes óriási hibákat használt ki: Luka Modrić Kádár Tamás gyenge passzába lépett be, és vezette rá a labdát a kapura (1–0), húsz perccel később pedig Lovrencsics Gergő gyenge hazaadását kihasználva Bruno Petković került gólhelyzetbe, és az ötösről sarkalt a kapuba (2–0).

    A szünet előtt ismét Kádár villantott: Ivan Perisic jobb oldali beadása után a Dinamo Kijev hátvédje Gulácsi Péter elől emelte a labdát Petković elé, akin szerencsésen pattant a laszti, egyenesen a kapuba (3–0).

    A második játékrészben is folytatódott a magyar játékosok hibasorozata is. Kleinheisler László előbb összehozott egy büntetőt, majd Gulácsi hiába hárította Perisic 11-esét, az Osijek középpályása szövegelésért megkapta második sárga lapját, így mehetett az öltözőbe.

    Nem változott az állás, de a vereség ellenére a magyar csapat őrzi a 3. helyét a táblázatba. Marco Rossi szövetségi kapitány együttese vasárnap 19 órától a sereghajtó Azerbajdzsánt fogadja a Groupama Arénában. Szurkolói rendbontás miatt zárt kapus meccset rendelt el az európai szövetség, viszont a szabályok szerint gyerekeket be lehet engedni a mérkőzésre. A magyar föderáció közleménye szerint közel 15 ezer gyerek lesz a budapesti aréna lelátóján. A találkozót az M4 Sport közvetíti.

    Szombaton Feröer – Románia

    Szombaton játssza a 7. forduló mérkőzését a román válogatott is. Torshavnban a Feröer-szigetek nemzeti együttese fogadja Cosmin Contra szövetségi kapitány legénységét. Itt csak a győzelem az elfogadható eredmény, ha továbbjutási reményeket akar dédelgetni a „trikolór” együttes. Ugyanakkor abban bízhat, hogy a spanyolok már most el akarják döntetni a továbbjutásukat, és győzni tudnak majd Norvégiába, így a skandinávok talán kissé letörve jönnek majd az október 12-i, bukaresti találkozóra.

    A Feröer-szigetek – Románia mérkőzés 19 órakor kezdődik és a Pro Tv élőben közvetíti.

    A továbbjutás kérdése egyébként a csütörtöki mérkőzések után más csoportban eldőlt: Belgium elsőként kvalifikálta magát a jövő nyári kontinentális tornára, de az oroszoknak is elég egy pont, hogy matematikailag is eldöntsék a továbbjutást.

    A hétvégi meccsek után Spanyolország és Olaszország is kiválthatja a 2020-as Eb-jegyét.

    Európa-bajnokság, selejtező

    C-csoport, 7. forduló

    Fehéroroszország – Észtország 0–0

    Hollandia – Észak-Írország 3–1

    1

    Hollandia

    5

    4

    0

    1

    17–6

    12

    2

    Németország

    5

    4

    0

    1

    17–6

    12

    3

    Észak-Írország

    6

    4

    0

    2

    8–7

    12

    4

    Fehéroroszország

    6

    1

    1

    4

    3–10

    4

    5

    Észtország

    6

    0

    1

    5

    2–18

    1

    E-csoport, 7. forduló

    Szlovákia – Wales 1–1 (Kucka 53. perc, illetve Moore 25.)

    Horvátország – Magyarország 3–0 (Modrić 5., Petković 24., 42.)

    1

    Horvátország

    6

    4

    1

    1

    13–5

    13

    2

    Szlovákia

    6

    3

    1

    2

    10–8

    10

    3

    Magyarország

    6

    3

    0

    3

    7–9

    9

    4

    Wales

    5

    2

    1

    2

    5–5

    7

    5

    Azerbajdzsán

    5

    0

    1

    4

    5–13

    1

    G-csoport, 7. forduló

    Lettország – Lengyelország 0–3

    Észak-Macedónia – Szlovénia 2–1

    Ausztria – Izrael 3–1

    1

    Lengyelország

    7

    5

    1

    1

    11–2

    16

    2

    Ausztria

    7

    4

    1

    2

    16–7

    13

    3

    Észak-Macedónia

    7

    3

    2

    2

    10–9

    11

    4

    Szlovénia

    7

    3

    2

    2

    13–7

    11

    5

    Izrael

    7

    2

    2

    3

    12–14

    8

    6

    Lettország

    7

    0

    0

    7

    1–24

    0

    I-csoport, 7. forduló

    Kazahsztán – Ciprus 1–2

    Oroszország – Skócia 4–0

    Belgium – San Marino 9–0

    1

    Belgium

    7

    7

    0

    0

    28–1

    21

    2

    Oroszország

    7

    6

    0

    1

    22–4

    18

    3

    Ciprus

    7

    3

    1

    3

    13–7

    10

    4

    Kazahsztán

    7

    2

    1

    4

    9–11

    7

    5

    Skócia

    7

    2

    0

    5

    5–17

    6

    6

    San Marino

    7

    0

    0

    7

    0–37

    0

    Szombati program

    D-csoport, 7. forduló

    Grúzia – Írország, Dánia – Svájc.

    1

    Írország

    5

    3

    2

    0

    6–2

    11

    2

    Dánia

    5

    2

    3

    0

    15–5

    9

    3

    Svájc

    4

    2

    2

    0

    10–4

    8

    4

    Grúzia

    5

    1

    1

    3

    4–8

    4

    5

    Gibraltár

    5

    0

    0

    5

    0–16

    0

    F-csoport, 7. forduló

    Feröer-szigetek – Románia (19 óra, Pro Tv), Norvégia – Spanyolország, Málta – Svédország.

    1

    Spanyolország

    6

    6

    0

    0

    17–3

    18

    2

    Svédország

    6

    3

    2

    1

    13–8

    11

    3

    Románia

    6

    3

    1

    2

    13–7

    10

    4

    Norvégia

    6

    2

    3

    1

    11–8

    9

    5

    Málta

    6

    1

    0

    5

    2–13

    3

    6

    Feröer-szigetek

    6

    0

    0

    6

    3–20

    0

    J-csoport, 7. forduló

    Bosznia-Hercegovina – Finnország, Liechtenstein – Örményország, Olaszország – Görögország.

    1

    Olaszország

    6

    6

    0

    0

    18–3

    18

    2

    Finnország

    6

    4

    0

    2

    8–4

    12

    3

    Örményország

    6

    3

    0

    3

    12–11

    9

    4

    Bosznia-Hercegovina

    6

    2

    1

    3

    12–11

    7

    5

    Görögország

    6

    1

    2

    3

    7–10

    5

    6

    Liechtenstein

    6

    0

    1

    5

    1–19

    1

    Vasárnapi program

    C-csoport, 8. forduló

    Fehéroroszország – Hollandia, Észtország – Németország.

    E-csoport, 8. forduló

    Magyarország – Azerbajdzsán (19 óra, M4 Sport), Wales – Horvátország

    G-csoport, 8. forduló

    Szlovénia – Ausztria, Lengyelország – Észak-Macedónia.

    I-csoport, 8. forduló

    Kazahsztán – Belgium, Skócia – San Marino, Ciprus – Oroszország.

    Cookie