×
2024. 03 29.
Péntek
Auguszta
12 °C
borús égbolt
1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON
100HUF = 1.26 RON
Szatmárnémeti

Régi-új elnöke van a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének

2021.11.24 - 10:22
Megosztás:
Régi-új elnöke van a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének
Továbbra is az Egriben élő Márton Zsuzsanna az elnöke a magyarországi és a határon túl élő magyar családokkal foglalkozó, a családbarát szemlélet Kárpát-medencei és nemzetközi terjesztését felvállaló Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének.

Tisztújító küldöttgyűlést és rendkívüli közgyűlést tartott hétvégén a kereken húszéves, budapesti székhelyű Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) — az az egyedülálló családszervezet, amelynek célja a családbarát szemlélet Kárpát-medencei és nemzetközi terjesztése, valamint a térségben működő családszervezetek és az érdekeiket képviselő civil kezdeményezések együttműködésének megszervezése, s amely tevékenységével erősíti a Kárpát-medencei magyarság nemzeti önazonosságának és összetartozásának tudatát, segítséget nyújt a magyar nyelv használatának határokon túli fennmaradásában, de nem csak.
A november 20–21-i, budapesti találkozó első napján a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének tisztújító küldöttgyűlése újraválasztotta a szervezet háromtagú elnökségébe Márton Zsuzsanna elnököt a partiumi Asociaţia Pro Agriensis Egyesület képviseletében és Gajda Nóra elnökhelyettest a délvidéki Kolibri a Családokért Egyesület képviseletében, valamint bizalmat szavazott Lévai Andrea elnökhelyettesnek a Tiszavasvári Nagycsaládosok Egyesülete képviseletében. Pataki János leköszönő elnökhelyettes, a KCSSZ korábbi elnöke sok sikert kívánt az elnökség munkájához. A Himnusz közös eléneklését követően a küldöttek egyperces néma felállással emlékeztek meg azokról a szervezeti tagokról és hozzátartozóikról, akik már nincsenek közöttük. Mint Márton Zsuzsanna kiemelte: „Sajnos a koronavírus nem kiszámítható, azonos ütemben terjedő vírus. Az öt régióban, ahol a KCSSZ jelen van, hol itt, hol ott üti fel jobban a fejét, súlyosbodik, nehezíti a mindennapjainkat, veszélyezteti az életünket. Nekünk nemcsak a magyarországi járványügyi helyzetet kell figyelembe vennünk, hanem másik négy ország törvényeit, szabályozásait, adatait is, hiszen felelősséggel és elszámolással tartozunk minden tagszervezetünk felé.”
A továbbiakban a küldöttgyűlés napirendi pontjai szerint jóváhagyta az elnökség és a jelölőbizottság október 15. és november 20. közötti időszakban tett intézkedéseit és jognyilatkozatait, megerősítette a 2020. május 30-án tartott rendkívüli közgyűlés ülés nélküli döntéshozatalának beszámolóit, jelentéseit, illetve a 2021. évi költségvetés-tervezetet, s a tisztújítás mellett megválasztották a Felügyelő Bizottság, valamint a Jelölő Bizottság tagjait is, minden régiót, azaz Erdélyt, Felvidéket, Kárpátalját, Délvidéket s természetesen Magyarországot is lefedve.

Módosították az alapszabályt

A találkozó második napján rendkívüli közgyűlésre hívták a küldötteket, amelynek egyetlen napirendi pontja az alapszabály módosítása volt, ami 11 indítványban került előterjesztésre. A szervezet további működése szempontjából az elnökség összetételét érintő, legfontosabbnak ítélt kérdésekben a küldöttgyűlés egyhangúlag elfogadta, hogy az elnökség tagjainak a számát kibővíti hét személyre (elnök, egy elnökhelyettes és öt elnökségi tag), így a módosító javaslat elfogadásával a szervezet elnökségében a Kárpát-medence minden régiója számára biztosították a képviseletet. A közgyűlés elfogadta azt az indítványt is, hogy az elnökség mandátuma négy évre szóljon, és korlátlanul újraválasztható legyen; a küldöttgyűlés megerősítette, hogy a szövetség rendes tagjai olyan civil szervezetek lehetnek, amelyek családszervezetként határozzák meg magukat. Márton Zsuzsanna a módosító javaslatok elfogadása kapcsán elmondta: „A kibővített elnökség új kihívás elé állítja majd a szövetségünket, azonban optimista vagyok, hiszen a járványügyi helyzet megtanított bennünket arra, hogy a Kárpát-medencében lévő távolságokat a technikai eszközök segítségével legyőzzük, és mindennapi kapcsolatban legyünk általuk.”

Drulă, az USR ügyvezető elnöke még nem döntötte el,hogy jelölteti-e magát az elnöki tisztségre
Még nem döntötte el, hogy versenybe száll-e a párt elnöki tisztségéért - jelentette ki Cătălin Drulă, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) ügyvezető elnöke.
Dan Barna kizártnak tartja, hogy induljon az USR elnöki tisztségéért
Kizártnak tartja Dan Barna, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) legközelebbi kongresszusán induljon a pártelnöki tisztségért.
Titus Corlăţean lett az EJEB bíráinak megválasztásával megbízott bizottság elnöke
Titus Corlăţean szenátort választották az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének az Emberi Jogok Európai Bírósága bíráinak megválasztásával foglalkozó bizottsága elnökévé - közölte a szenátus.