10 °C
enyhe eső

Román Kupán is bronzérmes Sámel

2020.10.25 - 11:58
A bajnoki bronzérem után a felnőttek Román Kupa-küzdelmében is dobogóra állt a Szatmárnémeti VSK cselgáncsozója, Sámel Lóránd.

Terely Mihály edző tanítványa szombaton Brassópojanán lépett tatamira, ahol a +100 kilogrammos súlycsoport egyéni versenyében győzelemmel kezdett: az Aradi CS Universitatea judokáját, Andrei Budát győzte le az első körben egy iponnal, majd követezett egy hosszú és kiegyenlített mérkőzés. Mircea Alexandru Croitoru (CSM Bacău) három percen keresztül nem talált fogást a Sámelen, majd az utolsó pillanatokban sikerült bevinni egy ippont, amivel a bákói a döntőbe jutott, a szatmári legénynek pedig a bronzmeccs jelentette a folytatást. A dobogós helyért rendezett mérkőzésen viszont nem jelent meg a Dinamo Bukarest sportolója, Daniel Natea, így Sámel nyakába került a bronzérem.
„Összesen 98-an voltak sportolók, ami – a körülmények tekintetében – szerintem szép szám. Brassópojanán egy szállóda konferenciatermében rendezték a versenyt, ami mellett két kisebb terem szolgált a nők és a férfiak bemelegítő helyiségének. A verseny idején csak a sportolónak, az edzőjének, a bíróknak és az orvosnak volt engedélye bemenni a küzdőtérre. Szigorú szabályok voltak, de legalább sikerült ezt a versenyt is megrendezni” — mondta Terely, aki bízik abban, hogy a szövetségnek sikerül megrendeznie a 16 éven aluliak bajnokságát is, ahol lenne tanítványa, akit tatamira küldene ebben az évben is.

Cselgáncs: négy bajnoki ezüst az Olimpia VSK judokáinak
Marian Halas edző tanítványai közült Iannis Marina (42 kg) és Rafael Ursu (46 kg) szereztek ezüstérmet, Terely Mihály edző tanítványai közül Maya Dihenes (57 kg) és Thiruvadi Alesszia (36 kg) küzdött a döntőben.
Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.
Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.