2024. 04 19.
3 °C

Ronaldo, Messi és Lewandowski is remekelt, előbbi mégis búcsúzott

2020.08.10 - 10:00
Kialakult a koronavírus-járvány miatt öt hónapnyi szünet után újraindult labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének mezőnye, miután a szurkolók nélküli visszavágókon kivétel nélkül hazai győzelem született.

Az egyetlen meglepetés Torinóban született, ahol 2–1-es győzelme ellenére is kiesett a Juventus. Búcsúzott a Real Madrid is, amely amatőr védelmi hibáinak köszönhetően Manchesterben is kikapott a Citytől 2–1-re, míg a Bayern München és a Barcelona fölényes győzelemmel búcsúztatta a Chelsea-t, illetve a Napolit.

A torinói összecsapás első félidejében mindkét gárda büntetőből volt eredményes: a Lyon 12. percben megszerzett vezető találatára Cristiano Ronaldo révén a 43. percben válaszolt a Juventus. Az olasz együttes a szünet után is megőrizte mezőnyfölényét, és a portugál klasszis a 60. percben ismét eredményes volt, de a hátralévő időben a francia csapat már nem kapott újabb gólt, ami idegenben szerzett góljának köszönhetően továbbjutást ért számára.

Manchesterben a Real Madrid hatalmas védelmi megingását kihasználva Sterling góljával a 9. percben vezetéshez jutott a házigazda, amely a félidő közepéig kézben tartotta az irányítást. Akkor Benzema helyzete lendületet adott a vendégeknek, akik a francia csatár fejesével a 28. percben egyenlítettek. Újabb spanyol gól hosszabbítást ért volna a madridiaknak, a második játékrészben azonban végig az angolok diktálták a tempót, és Varane újabb óriási hibáját kihasználva Gabriel Jesus a 68. percben megszerezte a Manchester City győzelmét jelentő találatot. A spanyolokkal vezetőedzőként három BL-trófeát nyert Zinédine Zidane vezetőedzőként először búcsúzott csapatával a kupasorozat egyenes kieséses szakaszában.

A nyolcaddöntő visszavágóján a katalánok a Napoli ellen az olaszországi 1–1 után hazai pályán az első félidőben már 3–1-re vezettek, a szünet után pedig nem változott az eredmény. A győzelem egyik kulcsfigurája Lionel Messi volt, aki csapata második gólját szerezte, majd tizenegyest harcolt ki. Luis Suarez is remekelt, a büntető értékesítése mellett gólpasszt adott Messinek.
A Bayernnek még ennél is könnyebb dolga volt, ugyanis a párharc első felvonását még február 25-én, a koronavírus-járványt követő leállást megelőzően 3–0-ra megnyerte Londonban a Chelsea ellenében, így a visszavágó csak formalitás volt: a német bajnok végül a két-két gólt és gólpasszt jegyző Robert Lewandowski vezetésével 4–1-re diadalmaskodott.

Jövő szerdától már Lisszabonban, az egymeccses negyeddöntőkkel folytatódik a küzdelem.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók (zárójelben az összesített eredmény):

Manchester City (angol) – Real Madrid (spanyol) 2–1 (4–2)
Gólszerzők: Sterling (9.), Gabriel Jesus (68.), illetve Benzema (28.).

Juventus (olasz) – Olympique Lyon (francia) 2–1 (2–2)
G.: Ronaldo (43., 60., előbbit 11-esből), illetve Depay (12., 11-esből).

FC Barcelona (spanyol) – SSC Napoli (olasz) 3–1 (4–2)
G.: Lenglet (10.), Messi (23.), Suárez (45+2., 11-esből), illetve Insigne (45+5., 11-esből).

Bayern München (német) – Chelsea (angol) 4–1 (2–1)
G.: Lewandowski (10., 84., az elsőt 11-esből), Perisic (24.), Tolisso (76.), illetve Abraham (44.).

A negyeddöntő párosításai:

augusztus 12. (helyszín: Estádio da Luz):
1. Atalanta (olasz) – Paris Saint-Germain (francia)
augusztus 13. (Estádio José Alvalade):
2. RB Leipzig (német) – Atlético Madrid (spanyol)
augusztus 14. (Estádio da Luz):
3. FC Barcelona (spanyol) – Bayern München (német)
augusztus 15. (Estádio José Alvalade):
4. Manchester City (angol) – Olympique Lyon (francia)

Fotó: uefa.com

Azonnali hatállyal, közös megegyezéssel vált el a Manchester United és Cristiano Ronaldo
„Cristiano Ronaldo közös megegyezéssel, azonnali hatállyal elhagyja a Manchester Unitedet. Köszönetet mondunk a klubért tett hatalmas tetteiért, az Old Traffordon töltött két varázslatos időszakából, melyek során 346 meccsen 145 gólt szerzett” – írta közleményében az MU.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.