2024. 04 26.
3 °C

Stanciu gólt lőtt, Hagi gólpasszt adott a románok párharcában

2021.03.12 - 08:30
A Villarreal és az Arsenal féllábbal a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjében érezheti magát, miután a sorozat nyolcaddöntőjének első mérkőzésén két gólos győzelmet aratott csütörtök este, idegenben.

A spanyol alakulat Mircea Lucescu edző csapatát, a Dinamo Kijevet verte az ukrán fővárosban. A nézők jelenlétében rendezett találkozón a Villarreal Pau Torres találatával szerzett vezetést, majd a második félidő elején Raúl Albiol is betalált (0–2), s mivel a házigazdának egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt a mérkőzésen, simán nyert a vendégcsapat.
Az Arsenal abban a pireuszi stadionban játszott csütörtökön, ahol múlt héten kiharcolta a továbbjutást, és ezek a kellemes emlékek még élénken élhettek, hiszen a londoniak ugyanott folytatták, ahol abbahagyták: mezőnyfölényben játszottak a vendéglátó Olympiacos elleni meccsen, és a 34. percben Martin Ödegaard mintegy 20 méterről a léc alá bombázott góljával a vezetést is megszerezték (0–1).
A második félidő elején a görögök egyenlíteni tudtak Juszef el-Arabi szemfüles góljával (1–1). Ekkor az Arsenal szurkolók szeme előtt lejátszodhatott a két csapat tavalyi összecsapása, amikor el-Arabinak, a párharc visszavágójának 119. percében szerzett góljával odébb tessékelte az Arsenalt a nyolcaddöntő kapujából. Össze is kapta magát most az Arsenal, és a hajrában Gabriel ívelt fejesével, valamint a hajrára pályára küldött Mohamed el-Neni lapos lövésével (1–3) nemcsak eldöntötték a meccset, hanem a továbbjutás felé is léptek egy jó nagyot.
A Slavia és a Rangers összecsapásán kezdő volt mindkét román válogatott játékos, és mindketten kivették részüket abból, hogy 1–1-es döntetlennel záruljon a találkozó. A prágaiaknál Nicolae Stanciu egy szép találattal már a 7. percben vezetéshez juttatta a csapatát (1–0). Steven Gerrard edző alakulata még az első félidőben egyenlített, bal oldali szabadrúgás után Ianis Hagihoz került a labda, ő a védők és a kifutó kapus mellett Filip Helanderhez passzolt, aki közelről nem hibázott (1–1).
Az est slágermérkőzésén a Milan a ráadásban egyenlített a Manchester United vendégeként, és az idegenben szerzett gólnak köszönhetően jobb helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót.
A jó iramú mérkőzés első negyvenöt percében nem született gól, viszont fordulás után, mindössze néhány perccel a második játékrész kezdete után Bruno Fernandes ívelt előre nagyszerűen, a Martialt váltó Amad Diallo pazar mozdulattal, háttal a kapunak átfejelte a labdát Gianluigi Donnarumma felett (1–0). A 18 éves támadó az első kapura lövésével megszerezte az első gólját a Manchester United mezében (a harmadik mérkőzésén).
A kapott gól érezhetően megfogta a Milant, az olaszok próbálkoztak becsülettel, de nem céloztak elég pontosan. Mindez egészen a ráadásig nem változott, akkor azonban jött Simon Kjaer, és Rade Krunic szögletét követően befejelte azt a gólt, amely nagyon sokat érhet a jövő heti milánói visszavágón (1–1).

LABDARÚGÓ EURÓPA LIGA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SK Slavia Praha – Rangers FC 1–1 (1–1)
G.: Stanciu 7., illetve Helander 36.

Manchester United FC – AC Milan 1–1 (0–0)
G.: Diallo 50., illetve Kjær 90+2.

FC Dinamo Kijev – Villarreal CF 0–2 (0–1)
G.: Pau Torres 30., Raúl Albiol 52.

AFC Ajax – BSC Young Boys 3–0 (0–0)
G.: Klaassen 62., Tadics 82., Brobbey 90.+2.

Granada CF – Molde FK 2–0 (1–0)
G.: J. Molina 26., R. Soldado 75.

Tottenham Hotspur – GNK Dinamo Zagreb 2–0 (1–0)
G.: Kane 25., 70.

Olympiacos FC – Arsenal FC 1–3 (0–1)
G.: el-Arabi 58., illetve Ødegaard 34., Gabriel 80., el-Neni 85.

AS Roma – FC Sahtar Donyeck 3–0 (1–0)
G.: Lo. Pellegrini 23., El Shaarawy 73., G. Mancini 77.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Először nyert német csapat EL-t
A német Eintracht Frankfurt nyerte az Európa Liga 2021/22-es kiírását, miután a sevillai fináléban 1–1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 5–4-re legyőzte a skót Glasgow Rangerst.