14 °C
kevés felhő

Tovább tart az Atalanta csodája és a PSG átka?

2020.08.12 - 07:00
Szerda este az Atalanta és a Paris St. Germain összecsapásával kezdetét veszi a Bajnokok Ligája negyeddöntője. Valamennyi párharc egyetlen meccsen dől el, a mérkőzéseket Lisszabonban rendezik, szurkolók nélkül.

Az első mérkőzés rendkívül látványosnak ígérkezik, figyelembe véve, hogy az Atalanta 98 góllal zárta az olasz bajnokságot. Ennél többet csak a Manchester City és a Bayern München lőtt az európai topligákban. De nem lustálkodtak a PSG támadói sem, 75 gólig jutottak, amíg le nem fújták a Ligue 1 küzdelmeit. Gólínség tehát várhatóan a Da Luz Stadionban sem lesz, annak ellenére, hogy az olaszoknál Josip Ilicic depresszió, a franciáknál Kylian Mbappé sérülés miatt hagyja ki valószínűleg a mérkőzést. Furcsán hangzik, de kiesésük a párizsiaknak fájóbb. Amíg ugyanis a bergámóiaknál Luis Muriel és Duvan Zapata is 18–18 gólig jutott a bajnokságban, addig a másik oldalon Neymar 13, Mauro Icardi pedig 12 gólt szerzett. A brazil és az argentin mellett pedig már csak Eric Maxim Choupo Moting bevethető csatárposzton, mivel Edinson Cavani nem hosszabbította meg szerződését és máris elhagyta a klubot. Várhatóan a Benficában folytatja.

Szintén elhagyta a PSG-ét és alá is írt a Borussia Dortmunddal Thomas Meunier, így a belga szélsőre és a sérült Laywin Kurzawára sem számíthat Thomas Tuchel edző. Aki maga is lábát törte a múlt héten.

A másik oldalon is van egy érzékeny kiesés Ilicicen kívül: a kapus Pierluigi Gollini keresztszalag-szakadás miatt kénytelen kihagyni a mérkőzést, rajta kívül José Palomino neve szerepel még a maródiak listáján.

A lisszaboni találkozó kérdése dióhéjba összefoglalva tehát, hogy folytatódik a PSG átka és az Atalanta csodája? A párizsiak a legutóbbi hét évben mindig bejutottak a BL egyenes kieséses szakaszába, de soha nem jutottak túl a negyeddöntőkön. A bergámóiak ebben a szezonban, kétszer is négyet rúgtak a Valenciának, ötöt a Milannak, hatot a Bresciának és hetet (!) az Udinesének, a Leccének és a Torinónak, Gian Piero Gasperini legényei pedig nem állnának meg itt.

Fotó: gnttips.ro

Bajnokok Ligája negyeddöntő, Lisszabon
Atalanta – paris St. Germain 22.00

Történelmet írt a Sheriff Tiraspol csapata
Csodával határos módon jutott tovább a moldovai Sheriff Tiraspol csapata a Bajnokok Ligája csoportkörébe, miután szerdán megőrizte háromgólos előnyét a horvát Dinamo Zagreb ellen.
A döntőbe jutásért mérkőznek meg a visszavágón
Az 1–1-re záródott madridi összecsapást követően ma este Londonban, a Stamford Bridge-en találkozik a Real Madrid és a Chelsea a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.
Tud-e fordítani a PSG?
Nagyot kell küzdenie a PSG-nek a Manchester City ellen, amennyiben az idei évben is be szeretne jutni a Bajnok Ligája döntőjébe.