közepes eső
1USD = 4.68 RON

Továbbjutást jelentenek majd a szerdai vendéggyőzelmek?

2021.04.08 - 09:53
Hiába támadott jóval többet és alakított ki rengeteg gólszerzési lehetőséget a Bayern München, Kylian Mbappé duplájára építve a vendég Paris Saint-Germain nyerte meg 3–2-re a két labdarúgócsapat összecsapását a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai játéknapján.

A végső statisztikából kiderül, hogy a Bayernnek 31 kapura lövése volt ezen a meccsen, és emellett másik 12 lövés eltalálta a kapu felületét. Vagyis, egyáltalán nem volt unalmas a szerda esti találkozó, habár azt kellemetlen tavaszi hóesésben rendezték meg, ráadásul a válogatott fellépések miatt és a sorozatos bajnokik miatt holtfáradt, sérülések, eltiltás és koronavírus miatt erősen tartalékos csapatok csaptak össze Münchenben.
Kylian Mbappé kezdte a gólgyártást, akinek a lövését bevédte Manuel Neuer (0–1), majd Neymar adott egy zseniális gólpasszt a mezőny addigi legjobbjának, a középhátvéd Marquinhosnak, akit nem sokra rá le kellett cserélni sérülés miatt (0–2).
A védő távozása alapjaiban rengette meg a PSG-t, mert két jobb oldali beadás után előbb az éppen a párizsiaktól (ingyen) megszerzett Eric Maxim Choupo-Moting (1–2), majd már a fordulás után Thomas Müller is az ötösről fejelt gólt (2–2).
Ahogyan az várható volt, a második félidőben is elszaladt egyszer Kylian Mbappé, aki góllal használta ki Jérome Boateng tétovaságát (2–3), és már a második „súlcos” találatát szerezte ezen a remek mérkőzésen. A hajrában záporoztak a hazai lövések Keylor Navas kapujára és Navas kapuja mellé, de gól nem született.
Ezúttal megverte a PSG a Bayernt, és talán kicsit úgy érezhetik, hogy részben revánsot vett a tavaly elvesztett döntőjért. Az igazi öröm azonban csak akkor lesz, ha ezt az idegenbeli előnyt sikerül megőrizniük a jövő keddi visszavágón, ahol a bajorokra nagyon nehéz feladat vár.
A Bayernnek ezzel egy 32 meccses hazai veretlenségi sorozata ért véget, megutóbb 2019 novemberében vesztettek odahaza. Ugyanakkor a PSG 1994 után tudott ismét nyerni a Bayern ellen.

A másik ágon, a portugál járványügyi korlátozások miatt a Sevillában lejátszott első mérkőzésén a Chelsea 2–0-ra győzött a Porto ellen. Mint arról beszámoltunk, a londoni együttes 2014 óta először jutott be a legjobb nyolc közé a legrangosabb európai kupasorozatban. Akkor a PSG búcsúztatása után tovább is lépett a Chelsea, az elődöntőben viszont az Atlético Madrid jelentette a megállót. Most ismét nagy lépést tettek az angolok a továbbjutás felé, de a portóiak minden valószínűséggel megpróbálják a visszavágón bebizonyítani, hogy nincs lehetetlen.

BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Bayern München – Paris Saint-Germain 2–3 (1–2)
G.: Choupo-Moting 37., Th. Müller 60. illetve Mbappé 3., 68., Marquinhos 28.

FC Porto – Chelsea 0–2 (0–1)
G.: Mount 32., Chilwell 85.

(Nemzeti Sport)

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.