×
2024. 03 28.

Továbbjutott az MU, a G-csoportban még az utolsónak is van esélye

2021.11.24 - 12:14
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjában a spanyol Villarreal hazai pályán 2–0-ra kikapott az edzőváltáson áteső angol Manchester Unitedtől.

Ezzel eldőlt, hogy az angol együttes továbbjutott a csoportjából, a spanyol alakulat viszont még gondban lehet, mert az Atalanta nem fogja olcsón adni a bőrét az utolsó fordulóban. Az olaszok egyébként fogatják a fejüket, hiszen csak egy ikszre futotta kedd este Bernben. Egy győzelemmel ugyanis a Villarreal elé kerülhettek volna a táblázatban, és akkor még kedvezőbb helyzetből várhatták volna a december 8-i, bergamói ki-ki mérkőzést a spanyolok ellen.
A Bayern München 2–1-re legyőzte a Dinamo Kijevet, ezzel biztossá vált, hogy az élen végez az E-csoportban.
A bajorok lengyel gólgyárosa, Robert Lewandowski már a mérkőzés elején megcsillogtatta zsenialitását, amikor ollózós mozdulattal betalált. A továbbra is elképesztő formában futballozó csatár a legutóbbi kilenc BL-mérkőzése mindegyikén eredményes volt.
Nem csak a lengyel játékos, hanem az egész csapat nagy formát mutat, ugyanis eddig a legeredményesebb együttes a mezőnyben – és természetesen ehhez hozzá tartozik, hogy százszázalékosak.
A Chelsea rendkívül meggyőző teljesítménnyel 4–0-ra kiütötte a Juventust, és ezzel a londoni együttes öt fordulót követően a H jelű kvartett élére állt. Az első két pozíció sorrendje így a két hét múlva esedékes záró forduló után dől el. Mögöttük a Zenit megerősítette a harmadik pozícióját, így tavasszal vélhetően ő folytathatja a majd az Európa Ligában való szerepléssel.
A G-csoportban viszont semmi sem dőlt el: A Lille a Salzburg (1–0), a Sevilla a Wolfsburg ellen nyert (2–0) az 5. forduló két mérkőzésén, így alaposan összerázódott a mezőny az utolsó forduló meccsei előtt. Az utolsó körben Wolfsburg – Lille és Salzburg – Sevilla mérkőzéseket rendeznek, még a jelenlegi utolsó német együttesnek is van BL-továbbjutási esélye.

BAJNOKOK LIGÁJA, 5. FORDULÓ

E-csoport

Dinamo Kijev – Bayern München 1–2 (0–2)
G.: Harmas 70., illetve Lewandowski 14., Coman 42.

FC Barcelona – SL Benfica 0–0

1. FC Bayern München    5    5    0    0    19–3    15
2. FC Barcelona    5    2    1    2    2–6    7
3. SL Benfica    5    1    2    2    5–9    5
4. Dinamo Kijev    5    0    1    4    1–9    1

F-csoport

Villarreal CF – Manchester United 0–2 (0–0)
G.: C. Ronaldo 78., Sancho 90.

Young Boys – Atalanta 3–3 (1–1)
G.: Siebatcheu 39., Sierro 80., Hefti 84., illetve D. Zapata 10., Palomino 51., Muriel 88.

Malmö FF – FC Zenit 1–1 (1–0)
G.: Rieks 28., illetve Rakickij 90+2. (11-esből)

Chelsea FC – Juventus 4–0 (1–0)
G.: Chalobah 25., R. James 56., Hudson-Odoi 58., Werner 90+5.

1. Chelsea FC    5    4    0    1    10–1    12
2. Juventus    5    4    0    1    9–6    12
3. FC Zenit    5    1    1    3    7–7    4
4. Malmö FF    5    0    1    4    1–13    1

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.