×
2020. 08 12.
Szerda
Klára
19 °C
Derült
1EUR = 4.83 RON
1USD = 4.10 RON
100HUF = 1.40 RON
Sport

Unio Kupa: Harminc három érem itthon maradt

2019.11.17 - 12:12
Megosztás:
  • Unio Kupa: Harminc három érem itthon maradt

    Kissé alábecsülte a számításait Terely Mihály, aki péntek reggel még úgy gondolta, hogy közel 270 cselgáncsozó jön majd el Szatmárnémetibe az Unio Kupa nemzetközi korosztályos verseny huszonnegyedik kiírására.

    Szombat reggel a Both Katalin Sportteremben ugyanis négy ország 28 csapatának több mint 320 sportolója állt a négy harcfelületen, hogy a szervezők megadják „a kezdő sípszót” a rangos tornának.

    A romániai egyesületek mellett magyarországi, lengyelországi és ukrajnai csapatok tették tiszteletüket a versenyen, ahol három korosztály gyermekei küzdöttek az érmekért. „Jól alakult ez a verseny is, a gyerekek is nagyon ügyesen dolgoztak” — értékelt röviden Terely, aki köszönetet mond a szatmárnémeti önkormányzat, az Unio SK és a Szatmár Megyei Cselgáncs Egyesület támogatásának, továbbá Bertici István, Florin Pop, Ioan Sabău, illetve a szülők és a bírók segítségének.

    A pontozásos versenyben egyébként az Unio SK nyerte idén a csapatversenyt. A Terely Mihály, Ramona Igna edzőpáros tanítványai összesen 14 dobogós helyezést hódítottak el, így 5 ponttal előzték meg a második helyen záró Marosvásárhelyi Dimar egyesületet. A harmadik lett a Nagyváradi Liberty SK, illetve Bánffyhunyad csapata.

    24. Unio Kupa, szatmáriak eredményei

    Unio SK

    1. hely: Thiruvadi Alesszia (U9, 22 kg), Szilágyi Emma (U9, 32 kg), Tóth Zalán (U9, 24 kg), Elias Borca (U9, 30 kg), Orosz Erin (U10, 36 kg), Maya Dihenes (U10, 44 kg), Patrick Gavris (U12, 55 kg).

    2. hely: György Bettina (U12, 52 kg), Sebők Ivett (U12, +57 kg).

    3. hely: Orosz Stefánia (U9, 20 kg), Thiruvadi Arvind (U10, 27 kg), Román József (U12, 55 kg), Alex Urâte (U12, 60 kg), György Orsolya (U12, 48 kg)

    Edzők: Terely Mihály, Ramona Igna.

    Judo Master

    1. hely: Ardelean Remus (U10, 24 kg), Alexia Timoc (U10, 26 kg).

    2. hely: Angyal Olívia (U9, 22 kg), Andrei Mateș (U10, 42 kg).

    3. hely: Iris Centea (U10, 25 kg), Ionuț Radac (U10, 30 kg), Valentin Ghiurcuța (U10, 27 kg), Oláh Gábriel (U10, 30 kg).

    Edző: Pelcz Attila.

    Szatmárnémeti VSK

    2. hely: Anisia Halas (U9, 20 kg), Ianis Marina (U9, 24 kg), Rafael Ursu (U9, 30 kg).

    3. hely: Kukta Sasha (U9, 30 kg), Gabriel Ardelean (U10, 42 kg), Gabriela Fușle (U12, 48 kg).

    Edző: Marian Halas.

    Nagykárolyi Spartacus

    2. hely: Paul Crișan (U9), Noris Nintaș (U10), Hajlák Hanna (U12).

    3. hely: Matei Zotta (U9), Braian Moldovan (U12).

    Edző: Hajlák József.

    Pesek Attila

    Cookie