×
2024. 03 28.

Vereséggel zárták az évet a fiúk

2020.11.22 - 15:58
Hiába a jobb játék és a mezőnyfölény Besztercén, a házigazda egy jobb első félidei teljesítménnyel behúzta az évzáró mérkőzést, így a Szatmárnémeti VSK – kissé érdemtelenül – hét ponttal zárja a Liga 3 őszi felvonását.

A labdarúgó Liga 3 tizedik fordulójából elhalasztott mérkőzést pótolták vasárnap délután Besztercén, ahol az 1 FC Gloria a Szatmárnémeti VSK-t fogadta egy nehéz, felázott pályán.

A hazaiak kissé korán megszerezték a vezetést: az első perctől letámadták a szatmári kaput, a VSK védelme pedig meg is mutatta gyenge pontjait: egy jobb oldali szabadrúgás után Vasile Curieleac árnyékra vetődött, és a teljes szatmári védelem elől Paul Potra emelkedhetett középen és fejelhetett az üres kapuba (1–0).
A bekapott gól szerencsére sem öntött ólmot a szatmári lábakban, és a legények bátran kitámadtak, és többször okoztak zavart a besztercei tizenhatoson belül, viszont nem sikerült kapura fordulni a labdával, a távoli lövések pedig célt tévesztettek. Így sikerült távol tartani az ellenfelet a saját kaputól is, amely a következő percekben kevés alkalommal jutott ismét Curileac kapuja elé, aki azonban néhány helyzeteknél továbbra sem volt biztos pontja a VSK-nak.
Fél óra után alábbhagyott a szatmáriak lendülete, és Rilti csapata átadta a kezdeményezést az ellenfélnek, amit a Gloria ki is használt: Florin Mureșan kaszálta el Ovidiu Stoianofot, a marosvásárhelyi bíró, Claudiu Ștef pedig 11-est ítélt, amit Sandu Bococi értékesített (2–0).
Fordulás után az első pillanatból átvette a kezdeményezést a VSK, és az 55. percben teljesen megérdemelten meglett a szépítő találat is: egy baloldali beadás után a csereként beálló Gabriel Cădar marad egyedül, és 7 méterről kilőtte Călin Albuț kapuját (2–1).
Két perccel később meg lett volna a lehetőség az egyenlítésre is, viszont a besztercei védő kezezését a 16-osán belül csak a szatmáriak látták szabálytalannak.
Zsiga Ervin torpedóját szögletre bokszolta a kapus, de ez volt a szatmáriak utolsó kapura tartó lövése a meccsen. Hiába ugyanis a meddő mezőnyfölény, nem jelentettek veszély az ellenfél kapujára, a hazaiak pedig jól tartották magukat, így ők pontokkal, a szatmáriak pedig reményekkel zárták az évet – talán jövő tavasszal szerencsésebb lesz a VSK.

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 10. FORDULÓ
Unu Fotbal Club Gloria Beszterce – Szatmárnémeti VSK 2–1 (2–0)

G.: Paul Potra 9., Sandu Bococi 35. (11-esből), illetve Gabriel Cădar 55.
Gloria: Călin Albuț – Bogdan Milandru (75., Alexander Trifan) Rareș Baian, Paul Potra, Raul Runcan, Sandu Bococi, Pedro Vărărean, Adrian Nalați, Cristian Mihali (58., Claudiu Băciuț), Ovidiu Stoianof, Petruț Chirlejan (68., Alexandru Georgiță). Vezetőedző: Dan Matei.
VSK: Vasile Curileac – Nyéki Márk, Florin Mureșan, Luca Tincău, Flaviu Ionescu, Barth Kevin (46. Denis Batin), Nyéki Kevin (41. Raul Ziman), Zsiga Ervin, Svarczkopf István, Bogdan Nyilvan (46. Gabriel Cădar), Vasile Chitaș. Vezetőedző: Rilti Zoltán.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.