×
2024. 04 19.

Visszatér Manchesterbe Kovács

2021.04.13 - 16:17
Miután múlt héten a Manchester City – Borussia Dortmund Bajnokok Ligája negyeddöntő-mérkőzésen volt negyedik bíró, most játékvezetőként tér majd vissza Manchesterbe Kovács István.

A nagykárolyi FIFA-bíró csütörtök este az Old Traffordon a Manchester United és a Granada összecsapását irányítja a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján. A Manchester United a Granadát fogadja csütörtökön a 22 órakor kezdődő mérkőzésen. Az angolok az első találkozót 2–0-ra nyerték meg. Kovács Istvánnak ez lesz az eddigi legrangosabb küldetése, a 36 éves játékvezető ugyanis először irányít majd nemzetközi kupasorozatban negyeddöntős találkozót. Vasile Marinescu és Ovidiu Artene lesz a két asszisztense, viszont negyedik bírónak egy svájci sípmestert küld az európai szövetség Sandro Scharer személyében.
Kovács István egyébként ebben az idényben az Európa Ligában a Celtic – Sparta Praga (1–4) csoportmeccset, illetve a 16-od döntőben a Braga – AS Roma (0–2) találkozót vezette. Ugyanakkor a BL-ben a Lokomotiv Mosszkva – Bayern München (1–2), Zenit – Dortmund (1–2) és Bayern – Lazio (2–1) találkozókon is játékvezető volt.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Videószobából bíráskodtak a Kovács-testvérek
A román labdarúg élvonalbeli bajnokság harmadik fordulójában Kovács István Craiován, Kovács Szabolcs pedig Kolozsváron kapott helyet a VAR-szobába, és videóbíróként segítették a játékvezetők munkáját.