×
2024. 03 28.

Zsinórban harmadik WTA-tornáját nyerte meg Halep

2020.09.21 - 16:58
Harminckét percet tartott a római salakpályás tenisztorna női egyesének a döntője, miután a cseh Karolina Plísková sérülés miatt a második szettben feladni kényszerült a Simona Halep elleni mérkőzést.

Halep az első szettet húsz perc alatt 6:0-ra nyerte meg, a másodikban pedig 2:1-re vezetett az első számú kiemelt, amikor cseh ellenfele kérte az orvosi segítséget, majd úgy döntött, nem folytatja a meccset.
Ez volt a világranglista második helyén álló konstancai lánynak az első római sikere, miután 2017-ben és 2018-ban elvesztette az olaszországi torna döntőjét. Halep ugyanakkor pályafutása 22. tornagyőzelem jegyezte, és a hétfői volt a tizedik sikere, amit salakpályán nyerte meg. Ennél több salakpályás győzelmet csak Serena Williams jegyzett, aki pályafutása során 13 sikert jegyzett ezen a felületen.
Halep idén zsinórban három tornát nyert meg, miután az első helyen zárt Dubájban és Prágában is. Ezzel nagy eséllyel pályázik, hogy visszaszerezze a világranglista első helyét, amennyiben meg tudja nyerni a jövő héten kezdődő Grand Slamet Párizsban. A májusról elhalasztott Roland Garros selejtezői hétfőn kezdődtek, de a főtáblás küzdelmek egy hét múlva rajtolnak. Itt Halep és Plísková lesz az első két kiemelt, ugyanis a jelenlegi világelső Ashleigh Barty, a WTA-3. Naomi Osaka is visszamondta a szereplését.
A Roland Garros szervezőinek a tájékoztatása szerint egyébként 2020-ban a koronavírus-járvány miatt 4,2 millióval kevesebb pénzt, 38,41 millió eurót osztanak szét a résztvevők között.
Az egyéni győztesek 2,3 helyett „csak” 1,6 milliót kapnak, a döntősök pedig 1,18 millió helyett 850 ezret. Az első forduló vesztesei ugyanakkor 30 százalékkal többet, 60 ezer eurót kasszíroznak. Utóbbit a rendezők azzal indokolták, hogy a pandémia miatt a kevésbé sikeres játékosok jelentős jövedelem-kiesést szenvednek el.

12 évesek között nyert a 10 éves szatmári teniszező
Először nyert a 12 évesek között a Szatmárnémeti 4 A For Sport 10 éves teniszezője, Vlad Roman.
Ezüstérmesek Kozán Attila neveltjei
Ezüstérmet szerzett Kozán Attila edző mindkét tanítványa a szatmárnémetiben rendezett Szatmár Tófeája elnevezésű korosztályos tenisztornán, amit az elmúlt hétvégén rendeztek Sănătatea Ergolemn SK sportbázisán.
Érmet szerzett Bukarestben a szatmári teniszező
Ezüstérmet szerzett a szatmárnémeti Kozák Attila edző tanítványa, Andrei Cuc, a Bukarestben rendezett Nitech-Tavasz Kupa korosztályos teniszversenyen.